четвер, 11 січня 2024 р.

STEM урок - Приготування бутербродів

 Тема: STEM урок - Приготування бутербродів                                                  5кл.

Мета: Вивчення харчових властивостей та елементів харчування. Розвиток навичок математичного обрахунку під час вимірювання та зважування інгредієнтів. Використання технології для оптимізації процесу приготування їжі.

Тип уроку: урок засвоєння вмінь та навичок

Терміни та поняття: бутерброд, канапе,сандвіч,воловани, тарталетки

Хід уроку

  1. Організаційна частина .

  1. Привітання.

  2. Перевірка готовності учениці  до уроку.

ІІ.  Мотивація навчальної діяльності.

Бесіда:

  • Які ви знаєте харчові продукти?

  • Які вимоги ставляться до зберігання харчових продуктів?

  • Якщо не дотримуватися вимог до зберігання продуктів, то чи можна їх споживати?

  • Які страви готують із хліба?

 Які ви можете назвати гарячі напої?.

  1. Повідомлення теми, мети уроку. 

         Завдання уроку :

Знати:види, вимоги до бутербродів, правила ТБ при роботі різальними інструментами

Уміти:готувати бутерброди, правильно користуватися різальними інструментами, нарізати хліб, гастрономічні продукти

  1. Сприймання учнями нового навчального матеріалу.

Пояснення матеріалу з використанням презентації.

  1. Значення хліба у харчуванні людини.  

Хліб - найголовніший, найдорожчий плід матері-землі і рук людських.  В хлібі - душа рідної землі, доля багатьох людей, продукт їхньої невтомної праці, людської мудрості. Ким би людина не була, яких високих посад не займала б, а без хліба обійтися не може. Потрібно бути непримиренним до недбайливого ставлення до хліба.

Відкритий бутерброд - це скибка хліба з верхнім шаром продуктів (шинка, ковбаса, масло тощо).

  • Вправа «Мозковий штурм» : відкриті бутерброди бувають прості і складні. Поміркуй , яка між ними відмінність?

Закритий (дорожній) - це бутерброд, в якому продукти, тобто верхній шар, містяться між двома скибками хліба.

Закусочні (канапе) - це маленькі за розмірами бутерброди різної форми: круглі (діаметром 5-6 см), трикутні, квадратні, прямокутні (розміром не більше сірникової коробки).

За способом приготування бутерброди бувають гарячі та холодні, за смаком - солоні та солодкі.

  1. Проблемне запитання: поміркуй:

  • Які продукти слід використовувати при приготуванні бутербродів на житньому хлібі?

В: використовуємо жирні продукти шинку, бекон, корейку, сало, оселедець, шпроти.

  • Які продукти слід використовувати при приготуванні бутербродів на білому хлібі?

В: використовуємо масло, ковбасу, сир, мед, варення.

Найпоширеніші родичі бутерброда  гамбургер, сандвіч, перекладанець, воловани і тарталетки.

А ось сандвіч отримав свою назву завдяки англійському дипломатові лорду Сандвичу. Він був настільки азартним гравцем, що міг цілодобово безперервно просиджувати в казино. Навіть на прийом їжі не хотів відриватися від гри. Але їсти все-таки хотілося. Тоді він наказав подати собі шматок холодного м’яса, а щоб не випускати з рук карт і не бруднити їх – накрити м’ясо хлібом з двох сторін. Дивлячись на нього, і інші відвідувачі почали робити так само. Оригінальна закуска отримала назву сандвіч.  

Гамбургер - в самій назві «гамбургер» неважко помітити назву німецького міста Гамбург.

Сандвіч  - закритий бутерброд - це прямокутні скибочки хліба 5-6 см завширшки, 1-8 см завдовжки, 0.5 см завтовшки. Вони також можуть мати форму трикутника, ромба, квадрата.Г отують їх з маслом і без нього. 

Перекладанець  являє собою протилежність канапкам, це великі багатошарові бутерброди, які готують з цілої хлібини . Кожен перекладанець здатен задовольнити апетит декількох осіб, тому подають їх по одній штуці цілими, а ділять безпосередньо на столі, розрізаючи як торт (через це їх іноді називають бутербродними тортами). 

Воловани і тарталетки - овальної або круглої форми масою 10-12 г готуютьз пісного, хлібного тіста масою 12-25 г. Їх наповнюють різними харчовими продуктами, подають по 2-4 шт. на порцію. 

До якості бутербродів ставлять такі вимоги

  1. Всі продукти для приготування бутербродів нарізають не раніше 20-30 хв. до подавання на стіл.

  2. Хліб нарізати рівномірної товщини (для відкритих бутербродів товщиною приблизно  1-1,5 см, для закритих - 0,5 см).

  3. Продукти кладуть так, щоб вони повністю покривали скибки хліба, але

  4. не звисали з них. 

  5. Продукти для бутербродів повинні бути  свіжими, тонко нарізаними, поєднуватися за смаком і кольором.

  6. Готові бутерброди повинні бути якісно приготовленими і оформленими.

Осмислення учнями нового навчального матеріалу.

  1. Чому потрібно шанувати хліб?

  2. Які види бутербродів ви знаєте?

  3. Які вимоги ставлять до якості бутербродів?

  1. Підсумок уроку.

  1. Інтерактивна вправа «Результат». Учниця повідомляє, про що вона дізналася й чому навчилася на уроці.

  2. Корисно знати:

Для того, щоб смакові якості хліба не погіршувалися, пшеничний хліб, необхідно зберігати окремо від житнього.

  1. Обговорення того, як STEM використовується у повсякденному житті, навіть у готуванні їжі.

  2. Виставлення оцінок за урок.

    Домашнє завдання.


Критерії оцінювання результатів навчання учнів

 Критерії оцінювання НУШ

Критерії оцінювання 7-9КЛ.

Критерії оцінювання технологічна освітня галузь

критерії оцінювання технологічна освітня галузь